Rozvoz z technických důvodů probíhá do 2 - 3 pracovních dnů. Omlouvám se, na zrychlení usilovně pracujeme. • Cena poštovného po Čechách
  Malé věci (do rozměru 1 m) WC nástavec – chodítko – vozík mechanický = 250 Kč, větší od 1 m v rozměru zboží nebo váhy nad 20 kg je zboží dražší, cena se odvíjí od rozměru balíku, váhy balíku a vzdálenosti, kam je balík odesílán. Elektrické vozíky a lůžka rozvážíme za cenu 1 000 - 2 000 Kč. Např. tříkolka terapeutická je za 800 Kč – je to široké a dlouhé zboží a nejde složit.
 • Zasílání zboží na Slovensko
  Malé věci (do rozměru 1 m) WC nástavec – chodítko – vozík mechanický = 1 000 - 2 000 Kč (40 - 80 €), větší od 1 m v rozměru zboží nebo váhy nad 20 kg je zboží dražší, cena se odvíjí od rozměru balíku, váhy balíku a vzdálenosti, kam je balík odesílán.
 • Jak uplatnit poukaz na ortopedickou pomůcku?
  Doporučí-li vám lékař ortopedickou pomůcku - můžete nám zavolat a my vám řekneme kod, který lékař napíše na poukaz a nebo můžete k nám přijít a my vám poukaz přímo vypíšeme a vy jej lékaři zanesete k potvrzení. Proti potvrzenému poukazu u nás dostanete zdarma příslušnou pomůcku.
 • Co znamená repasované zboží?
  Repasované zboží je již použité, ale zkontrolované, případně opravené a funkční. Repasované zboží je v dobrém stavu a dáváme na něj 6 měsíců záruky.
 • Jak funguje oxygenerátor?
  Z okolního prostoru si koncentrátor bere vzduch, ve kterém je běžně cca 21% kyslíku (jinak obsahuje dusík 79%, oxid uhličitý 0,03%, argon 0,93%, vodík a nepatrné množství jiných složek). V přístroji jsou filtry se určitou směsí, skrze které vzduch jde, čistí se od všech ostatních složek a z přístroje vychází již "medium" o koncentraci kyslíku 90 - 96%.
 • Lepení matrací
  Antidekubitní matrace se dá s úspěchem zalepit jen v případě, že je děravá na rovné ploše. Pokud je to ve sváru či ohybu, tak se již lepit nedá (tedy dá, ale bez věšího efektu).
 • Schodolezy
  Scalamobil je vhodný na úzká či točitá schodiště a pro osoby do 100 kg. Důležité přitom je, že jej musí obsluhovat opravdu člověk, který má sílu a kondici, aby se mu scalamobil s pacientem nepřeklopil. Scalamobil má zvláštní úchyty na vozík, který se do nich zavěsí, ale na každý vozík jsou úchyty jiné, vzhledem k typům vozíků a různé konstrukci.
  Pro osoby s vyšší tělesnou váhou doporučujeme spíše schodolezy pásové, které jsou snadno ovladatelné i osobou s malou tělesnou zdatností. Repasované zboží je v dobrém stavu a dáváme na něj 6 měsíců záruky.
 • Jaké vozíky jsou skládací?
  Vozíky mechanické základní jsou vždy skládací, pokud nemají speciální úpravu sedadla nebo zad. Vozíky multifunkční nejsou skládací, jejich multifunkční konstrukce to nedovoluje. Vozíky ke kolům E-fix jsou normální skládací, pokud vyjmete z pod sedadla baterii.
 • Mohou mít vozíky rychloupínací kola?
  Ano, vozíky mohou mít rychloupínací kola (jen na zmáčknutí středu) pro snazší převoz autem.
 • Kde má vozík brzdy?
  Vozík základní má brzdy u velkých kol poháněných pomocí obručí, ale můžeme poskytnout i vozík s brzdami pro doprovod na madlech vozíku.
 • Kolik kilo základní vozíky váží?
  Základní vozíky jsou ocelové, váží cca 18 kg. Vozíky odlehčené ( duralové ) váží cca 12-15 kg dle druhu, typu a vybavení vozíku.
 • Mají sportovní vozíky područky?
  Ne, sportovní vozíky většinou nemají područky, jen blatníčky nad koly.
 • Jaké informace jsou důležité při objednávání?
  Při objednávání vozíku je důležitá informace, jestli má zákazník nohy nebo ne, kvůli posunu těžiště pro amputované. Další důležitou informací (napsat do poznámky pro nás) je váha osoby, která ve vozíku bude sedět, kvůli zvolení šíře sedu.
 • Kolik centimetrů je vozík široký?
  Vozík má zpravidla celkovou šíři o 25 cm širší než je šíře sedu (područky, konstrukce, kola + obruče, případně brzdy pro doprovod).
 • Jaké vozíky mají sklopná záda a polohovací podnožky?
  Vozíky multifunkční mají většinou sklopná záda a polohovací podnožky.
 • Kolik stojí vylepšení vozíku?
  Každé vylepšení k základnímu typu vozíku stojí cca 500,- Kč navíc k základní ceně. Příklad: základní vozík: 2200,- Kč + rychloupínací kola 500,- Kč + brzdy pro doprovod 500,- + odlehčený vozík 500,- = cena za vozík bude 3.700,- (zhruba, cena je ovlivněna u repasovaných výrobků i stavem a vzhledem).

© 2019 REHA-TECH a.s., všechna práva vyhrazena
nářadí GÜDE, pizza Karlovy Vary, montáže HELZO, Filip Rojík